خطا
  • قالبی برای نمایش موجود نیست . لطفا با سرپرست سایت تماس بگیرید
چهارشنبه, 20 تیر 1397 ساعت 09:13

اسکوپ سنگ نما چیست؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شاید اصطلاح اسکوپ نمای ساختمان به گوش شما خورده باشد و برای شما سوال باشد که این کار چگونه انجام می شود و معنی آن چیست و چه مزایایی دارد؟

 هنگام اجرای نمای ساختمان و چینش سنگ ها، پشت سنگ ها را شیارهای موربی داده و سیم می بندند. به این عمل اسکوپ می گویند. در این روش سیم پشت سنگ، قرار گرفته و در داخل سیمان محکم می شود.

اگر اسکوپ به درستی انجام شود و از مصالح و مواد استاندارد استفاده شود سنگ ها به طور میانگین تا ۲۰سال ریزش ندارند.

با گذشت زمان، اسکوپ نما نیز پیشرفت کرد به طوری که طی دو مرحله انجام می شود. مرحله ی دوم اسکوپ نما، پیچ و رول پلاک نما می باشد. در این مرحله، با توجه به ضخامت سنگ، ابتدا سنگ با دریل سوراخ می شود. پس از آن رول پلاک مناسب، در سوراخ ایجاد شده قرار داده می شود. البته این روند به وسیله ی چکش انجام می شود.با چند ضربه متوالی رول پلاک را در جای خود قرار می دهیم. سوراخ ایجاد شده نباید گشاد باشد چرا که در این صورت رول پلاک هیچ استحکامی ندارد.حال نوبت به بستن پیچ می رسد. باید از پیچ مناسب استفاده شود. جنس پیچ ها باید ضد زنگ باشد تا در شرایط آب و هوایی، و رطوبت زنگ نزند.

خواندن 528 دفعه
مدیر

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliq Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi.