پیچ و رول پلاک ساختمان

  پیچ و رول پلاک المان هایی هستند که از آنها برای متصل کردن انواع وسایل به سطح دیوار و ستون ها همراه با یک رول پلاک که درون سطح دیوار برای پیچ شدن و محکم شدن این پیچ ها قرار می گیرد، استفاده می شود.

  پیچ و رول پلاک نمای ساختمان به منظور محکم کردن سنگ نما جهت جلوگیری از سقوط اجسام بر سر افراد و عابرین می‌باشد سنگ های نمای ساختمان ها در اثر گذشت زمان و با نفوذ مواد آلاینده یا در اثر یخ زدن آب پشت سنگ ها که در آن نفوذ کرده انجام می‌شود در این راستا ابتدا پیچ رول پلاک کار با طناب یا با داربست و با استفاده از دریل های مخصوص اقدام به پیچ و رول پلاک کردن سنگ نماها و چک کردن کلیه سنگها از لحاظ شل بودن میکند تا اگر لق بوده باشند سنگها را محکم کند.

  امروزه با وجود اینکه بیشتر ساختمان ها و مجتمع های در حال ساخت برای نمای بنا و مجتمع خود از ورق کامپوزیت استفاده میکنند اما هنوز هستند معمارانی که برای پروژه عمرانی خود از سنگ استفاده میکنند. علاوه بر این اکثر ساختمان های قدیمی نیز دارای نمای سنگی می باشند. اگر چه نمای سنگی زیبای خاصی به ساختمان ها می دهد ولی اگر این زیبایی همراه با امنیت باشد اطمنیان خاطر شما بیشتر خواهد بود. ماندگاری نمای ساختمان شما زمانی تضمین میشود که از پیچ و رول پلاک برای سنگ ها استفاده کرده باشید.

  با توجه به شرایط آب و هوا بارانی و برفی این احتمال به وجود می آید که مصالح به کار رفته در نمای سنگ مستهلک شده و استقامت خود را از دست بدهند وسنگ ها بر سر ساکنان و مردم سقوط کنند و خسارات جبران ناپذیری را به شما وارد کنند. با پیچ و رو پلاک کردن نمای ساختمان و مجتمع خود و با صرف کمترین هزینه از این خسارات جلوگیری کنید.

  بعضی از مواقع در خصوص نمای بیرونی ساختمان ها شاهد از دست رفتن استقامت ابتدایی ان ها هستیم . یعنی به مرور زمان و با رخ دادن برخی از حادثه ها مانند زلزله یا ریزش باران های اسیدی به خصوص در شهر آلوده ای مانند تهران قسمت هایی از نمای ساختمان دچار فرسودگی شود و تعدادی از سنگ ها و مصالحی که در ان به کار رفته از جای خود کنده شود و به پایین سقوط نماید .با فرسودگی و از بین رفتن بخشی از نمای ساختمان کل وجهه و زیبایی نما تحت تاثیر قرار می گیرد و باعث می شود مالک ساختمان هزینه های زیاد و سنگینی را برای ترمیم و احیای ان صرف کند .با استفاده از پیچ و رولپلاک به راحتی می توان از به وجود امدن این آسیب ها و صدمات به نمای ساختمان جلوگیری نمود .

  قبل از اقدام به پیچ و رولپلاک ساختمان باید متناسب با آنچه که می‌خواهیم به نکات زیر توجه کنیم:

  • نوع جنس و رنگ سنگ نما
  • رگه های موجود در سنگ و کیفیت سنگ
  • قطر سنگ ،ابعاد سنگ و چگونگی فرآوری سنگ نما
  • چگونگی کارگزاری سنگ
  • روش اجرای سنگ نما و نوع مصالح مصرفی
  • ساختار و جنس دیواری که سنگ بر روی آن قرار گرفته

  عوامل ریزش سنگ و نیاز به پیچ و رولپلاک نمای ساختمان را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

  • اسکوپ نشدن سنگ در زمان سنگ کاری نمای ساختمان: شیارهایی در پشت سنگ توسط فرز ایجاد می شود و سپس سیم آرماتور بندی گالوانیزه در این شیارها بسته می شود تا در مخلوط دوغاب گیرش پیدا کند و مانع از ریزش سنگ شود. اسکوپ کردن سنگ که توسط سنگ کار ساختمان انجام می گیرد بدین صورت است که سنگ کار با ایجاد شیارهایی در پشت سنگ ها سیمی از جنس گالوانیزه را از ان ها عبور می دهد. بدین صورت با این عمل مقاومت و استحکام سنگ بیشتر می شود.
  • دوغاب ریزی نامناسب: دوغاب باید زمان اجرا به طور پیوسته و یکنواخت ریخته شود و در غیر اینصورت باعث سنگینی یکطرفه سنگ و خالی بودن قسمت دیگری سنگ می شود
  • مخلوط دوغاب نامناسب.: دوغابی که تهیه می شود باید دارای چسبندگی لازم باشد.یعنی نه زیاد پر سیمان و سفت باشد و نه زیاد کم سیمان و شل باشد تا کارایی چسبیدن به سنگ را داشته باشد
  • بنایی نامناسب.: سنگ ها باید کاملا به طور صاف و بدون تو رفتگی و بیرون زدگی روی هم قرار گیرند و همچنین در طول کاملا زاویه یکسانی داشته باشند
  • خرید سنگ نامناسب: ما نباید به این نکته تکیه کنیم که هر سنگی مناسب برای نما می باشد. به طور مثال سنگ گرانیت چون دارای سطحی صاف در پشت سنگ می باشد و به اندازه کافی خلل و فرج ندارد سنگ مناسبی برای نما نمی باشد و پیشنهاد ما سنگ تراورتن می باشد.
  • مقاومت کششی ملات : سنگ از طریق ملات به دیوار های خارجی ساختمان می چسبد و به آن متصل می شود. ملات به تنهایی نمی توانند مقاومت کافی را برای مدتی طولانی ایجاد کنند از این رو با گذشت زمان سنگ دچار سستی می شود، برای جلوگیری از این مشکل از ابزارهایی مانند اسکوپ های سیمی و گالوانیزه و همینطور پیچ و رول پلاک با متریال 6 سانتی گالوانیزه همراه با بتونه هماهنگ با رنگ سنگ استفاده می کنند.
  • ضریب انقباض و انبساط ملات و نفوذ آب به پشت نما: آب باران از طریق بندکشی ای که بین سنگ ها قرار می دهند وارد ملات پشت ان ها می گردد. آب در اثر گرما و سرمای هوا دچار انقباضات و انبساطات می شود و فشارها و تنش‌هایی را ایجاد می کند که در نهایت باعث به وجود امدن ترک‌های ریزی در سنگ می گردد. با افزایش این ترک‌ها فشار بر سنگ افزایش یافته و منجر به سقوط آن ها می شود.

  پذیرش آگهی

  09109908326

  سفارش طراحی سایت و سئو به صورت تخصصی 09109908326

  روز ها از ساعت
  08:00 - 18:00
  شبها از ساعت
  18:00 - 22:00
  هر گونه کپی برداری از محتوای سایت آزاد و هیچ محدویتی وجود ندارد.